Çilingir Hizmetlerimiz

Ct Çilingir Servisi 7-24 Parseller Çilingir Hizmeti Vermektedir Kapıda mı Kaldınız Dert Etmeyin Bir Telefon Kadar Uzağınızdayız Arayın Bizi 15-20 Dakika İçerinde Kapınıza Kadar Gelelim.

    7-24 Çilingir Servis   Çelik Kapı Açma  Tahta Kapı Açma  Demir Kapı Açma  Oda Kapısı Açma  Oto Çilingir  Çelik Kasa Açma  Para Kasası Açma  Tuzaklı Kilit Satışı ve Montajı  Hırsızın Açamadığı Kilitlerin Satışı ve Montajı  Elektrikli Kilit Satışı ve Montajı  Engelset Satışı ve Montajı  Ev+Oto+Kasa Kilit Tamiri  Para Kasası Satışı ve Montajı   

Çilingir Ne iş Yapar

Çilingirlik, yüzyıllar öncesine dayanan en eski mesleklerden biridir. Kilit mekanizmalarının icadıyla birlikte kilit ve anahtarlar demirciler tarafından imal edilmekteydi. Bu yüzden çilingirler hem imalatçı, hem de çilingirlik görevini yaparlardı.

Eskiden anahtarı kaybolmuş ve kilitli kalmış kapıları maymuncukla açmak, bozuk kilitleri onarmak ya da yeni anahtar ve kilit üretmek, bazı makinelerin küçük parçalarını eskisine benzer biçimde yeniden yapmak başlıca çilingirlik işleri arasındaydı. Günümüzde kilit, anahtar ve benzeri eşyalar modern kilit ve anahtar firmaları tarafından seri olarak üretildiği için, çilingirlerin önemi azalmış, onların yerini hazır kilit ve anahtar satan ya da bir anahtardan makine ile benzerlerini çoğaltan anahtarcılar almıştır.

Anahtarcı : Anahtar yapan, satan veya onaran kimse, açkıcı. Kapı, kasa vb. yerlere anahtar uydurarak hırsızlık yapan kimse. Kilitli kapıları açan kimse, çilingir.

Çilingirlik : Çilingirin yaptığı iş.

Kilit : Anahtar, düğme gibi takılıp çıkarılabilen bir parça yardımıyla çalışan kapatma aleti. Atların alnından alt çenesine uzanan beyazlık. Bir yanı değirmi, öbür yanına demir çubuk geçirilmiş olan yarım halka.

Anahtar : Notaların müzik merdivenindeki yükseklik derecelerini göstermek ve buna göre okunmasını sağlamak için portenin başına konulan işaret. Kilidi açıp kapamak için kullanılan araç, açar, açkı, miftah, dil. Şifre yazmak ve çözmek için kararlaştırılmış olan yol. Vesile, araç, vasıta. İstenilen yere veya aygıta, isteğe göre elektrik akımının geçmesini sağlamak için kullanılan düzen, çevirici, çevirgeç, şalter, komütatör. Konserve kutularının kapağını keserek açmaya yarayan alet, açacak. Somunları veya vidaları çevirerek sıkıştırıp gevşetmek için kullanılan çelik saplı araç. Kurgu. Herhangi bir olayda belirleyici olan.

Çilingir Servis Bölgeleri


Bahçeşehir ÇilingirEsenyurt Çilingir En yakın Çilingir
Bahçeşehir ÇilingirEsenyurt Çilingir En yakın Çilingir


Nöbetci Servis

Cetaelektrik

Ct elektrik

Call Now ButtonHemen Ara